Özel Şekilli Kesimler

 

Siyahlandırma Filmi Kesimleri

Araç yan direkleri, karışık yüzey ve kenar bölgeleri uygulamalarında boyama ve plastik kaplama için alternatif bir çözümdür. Işık geçirgenliğini azaltmasının yanında siyahlandırma filmlerinin uygulandığı yüzeyi dış etkenlerden koruma özelliği de mevcuttur. Kumlu, mat, parlak ve desenli yüzey seçenekleri ile müşteri isteklerine uygun şekilli kesimler yapılır.

Otomotiv Taş Koruma Bantları ve Boya Koruma Filmleri Kesimi

Otomotivde aşınma ve sıyrıklara sebep olan korozyon etkilerine maruz kalan yüzeylerde kullanılmak için tasarlanmıştır. Hassas alanlarda sürtme, taş çarpması ve diğer mekanik darbelere karşı doğru şekilde uygulandığında uzun dönemli koruma sağlar. izrek, bu ürünlerin istenilen ebat ve şekillerde kesimini sağlamaktadır.

Maskeleme Bantları Kesimi

Bu bantlar otomotiv sektöründe koruyucu ve maskeleyici malzeme olarak kullanılır. Otomotiv parçalarının boyanması esnasında, boyanmaması gereken alanlara uygulanarak parça korunur.
izrek, üretim hattındaki süreci önemli ölçüde hızlandıran ve verimliliğini arttıran maskeleme bantlarının kesimini istenilen şekillerde yapmaktadır.

Çift Taraflı Bant Kesimi

Yüksek yapışma gücüne sahip olan çift taraflı bantlar, uygulama sahalarına göre farklı özellikler gösterirler. Kullanılacak olan yüzeye kolay açılabilen ve monte edilebilme özellikleri ile rahatça uygulanabilir.
izrek; beyaz eşya, otomotiv, elektronik sektörleri için çift taraflı bantların aktarılması, istenilen ölçülerde dilimlenmesi ve istenilen malzemelere lamine edilerek özel şekilllerde kesimini gerçekleştirir. Müşteri isteğine uygun rulo ya da tabaka şeklinde üretim yapılabilir.

Dilimleme

Dilimleme, paralel kesim bıçakları ve jilet vasıtasıyla büyük bobinlerin kesilerek daha küçük bobinlere dönüştürülmesi işlemidir. Kağıt, film, folyo, çift taraflı bant vb. malzemeler aktarma ve balta kesim metodlarıyla dilimlenebilmektedir. Dilimleme işlemi sayesinde farklı ebatta bobinler oluşturularak maliyet düşürülebilmekte ve  ayrıca yapılacak işe uygun ebatlarda bobinler de elde edilmektedir.

Fingerlift ve Extended Liner Uygulamaları

Montaj hattındaki operatörlerin veya son kullanıcıların bantları bulundukları yerlerden yapışkan kısmına el değmeden rahatça alabilmesini sağlayan uygulamalardır. Fingerlift ve extended liner ürünleri, kullanıldıklarında zaman ve işçilikten ciddi anlamda kazanç sağlar. Özellikle beyaz eşya ve otomotiv sektöründe maskeleme, delik kapama, çift taraflı ve köpük bant uygulamalarında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Gövde Koruma Etiketleri

Gövde ve yüzey koruma filmleri, aracın transferi esnasında oluşabilecek dış ortam etkilerinden korunması için yüzeye özel tasarlanmış filmlerdir. Araç nihai lokasyonuna ulaştığında sökülecek olan bu filmlerin yapışkanlığının araç üzerinde iz bırakmayacak kadar zayıf ancak kendiliğinden de sökülmeyecek kadar kuvvetli olması gerekmektedir.

© 1987-2018 izrek, Sakarya İz Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti. tescilli markası olup tüm hakları saklıdır.