Dijital Baskı Tasarım ve Uygulamaları

 

Tasarım zenginliği ve kolay kullanımı açısından dijital baskı ve uygulamaları son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde ultraviyole, su, solvent veya toner bazlı mürekkep kullanımıyla üretim yapılabilmektedir. Ayrıca talep edilen miktarın serigrafi sistemi için yeterli üretim hacim ve bütçesine sahip olmaması durumunda hızlı ve kolay uygulanabilir dijital baskı tercih edilir.

Üretilen baskılar aynı zamanda profesyonel ekip tarafından uygulanır ve bu sayede uygulamadan kaynaklanan sorunlar minimuma indirilerek muhtemel hatalar da uygulama yerinde çözümlenebilmektedir.

Her türlü folyoya baskı yapabilmenin yanı sıra kapamount, forex, branda, kanvas, kumaş vb. malzemeler üzerine direkt UV dijital baskı çözümleri mevcuttur.

Dijital Baskı Uygulamaları

İç ve Dış Mekan

Dijital baskı, uygulama alanı açısından iç mekan ve dış mekan olarak ikiye ayrılır: İç mekan dijital baskı; folyo, poster, afiş, fotoğraf gibi kapalı alanlarda kullanılan ve yakından net görünebilen baskı türüdür. Dış mekan dijital baskı; açık hava reklamcılığı, afişler, araç kaplama ve yönlendirme reklamları gibi dış ortam şartlarına dayanıklı baskı türüdür.

OWV ( One Way Vision )

Camları kaplamak için kullanılan meş gibi delikli olma özelliğine sahip bir folyodur. Arkası yapışkanlı olduğu için cama yapıştırıldığında içeriden dışarısı rahatlıkla görünürken, dışarıdan bakıldığında üzerine yapılan baskı ve görsellerin sergilendiği malzeme türüdür. Bu nedenle vitrin camları ve camlı binaların dış cepheleri gibi saydam yüzeyler üzerinde uygulanır.

Araç Giydirme

Ticari araç filolarının kısmen ya da tamamen folyo ile kaplanmasını içeren uygulamalardır. izrek, profesyonel kadrosuyla araçların isteğe uygun, kısmi ya da tamamen kaplama işlemlerini uygular.
Bu uygulamalar; otomotiv sektöründe genellikle kamyon, panelvan ve otobüs gibi araçlar için tercih edilir.

Branda

PVC kumaş karışımı yapısıyla dayanıklı, hafif ve üzerine dijital baskı yapılabilen branda, genellikle iç ve dış mekan uygulamalarında tercih edilir.

© 1987-2018 izrek, Sakarya İz Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti. tescilli markası olup tüm hakları saklıdır.