Endüstriyel Etiketler

 

Rulo Etiketler

Rulo halinde ve sürekli baskı yapılabilecek şekilde sarılarak üretilen etiketlerdir. Bu etiketler, kullanışlı ve ekonomik olması nedeniyle yüksek adetli siparişler için özellikle tercih edilir. Barkod yazıcı veya benzeri cihazlarda kullanılmak üzere üretilmektedir. izrek, baskılı veya baskısız olarak cihazlarınıza uygun ölçü ve niteliklerde rulo etiket üretimi yapmaktadır.

Cihaz ve Pano Etiketleri

Makine ve elektronik sektöründe yoğun olarak kullanılan cihaz ve pano etiketleri, genellikle ürünlerin kontrol panelleri ve ikaz butonları üzerine yapıştırılan etiketlerdir. Bu etiketler; kullanıcının emniyetini sağlama, ürünün markasını, modelini ve özelliklerini belirtme amaçlıdır. Cihazın ömrü boyunca üzerinde kalacak olan pano etiketlerinde genellikle polikarbonat ve metal gibi yüksek performans gösteren hammaddeler tercih edilir.

Elektrik ve Elektronik Sektörü Etiketleri

Yüksek sıcaklıkların söz konusu olduğu sigorta, şalter, doğalgaz sayacı, elektrik panosu, elektrik sayacı, röle vb. ekipmanların üzerinde kullanılan etiketlerdir. Bu tip uygulamalarda etiketin üzerinde tanımlanan bilgilerin saklanması hayati önem taşır. Bu nedenle etiketin; kolay yırtılmayan, neme, alkole, kimyasallara ve sıcağa karşı dayanıklı olması gerekir.

Barkod Etiketleri

Kağıt veya plastik bazlı etiketlerden oluşan ürünlerin barkodlama işlemleri için kullanılan yapışkanlı veya yapışkansız olarak üretilen etiketlerdir. Barkod etiketleri ürünün kimlik görevini üstlenmektedir. Ürün ve firma ile ilgili bilgiler barkod etiketi üzerinde yer almaktadır. Termal etiket, eko termal etiket, lamine termal etiket, vellum etiket, japon akmazı, silvermat etiket, kuşe etiket, polipropilen PP etiket, polietilen PE etiket vb. etiket çeşitleri bulunmaktadır. Seri numaralı barkod etiket kullanımı için belirlemiş olduğunuz numaralar ile üretim yapılmaktadır.

Güvenlik Etiketleri

Yırtılabilen ve söküldüğünde iz bırakan, endüstriyel alanda yaygın olarak kullanılan etiketlerdir. Esnek olmayan bu güvenlik etiketleri kolay bir şekilde yırtılmaz. Suya ve neme karşı dayanıklıdır. Yapıştırıldığı yüzeyden çıkartıldığı taktirde o bölgede iz bırakarak etiketin söküldüğünü ve geçersiz olduğunu belirtir. Otomotiv sektöründe orjinal harici parça kullanmalarına karşı korumaya, araç kimlik numarasının (VIN) tanımlamasına ve izlenmesine yardımcı olur. VIN etiketleri, void etiketleri, destructible etiketler bu kategoriye girer. Bu etiketler ayrıca elektronik, bilgisayar vb. elektronik cihazların satışını ve tamirini yapan firmalar tarafından da garanti etiketi olarak kullanılır. Ribbon baskısına uygun bir etiket çeşididir.

Reflektif Etiketler

Kalıcı trafik işaretleri ve tabelalarda kullanılan trafik güvenliği ile ilgili regülasyonlarda belirtilen açı ve dayanıklılık gerekliliklerini sağlayan ürünlerdir. Reflektif işaretlemeler aracın arka ve yan bölümlerinin profilini net bir şekilde belirleyip aracın gece yaklaşık bin metreye kadar görünür olmasını sağlar. Yapılan bilimsel çalışmalar ve saha araştırmaları göstermektedir ki doğru şekilde işaretlenmiş kamyonların işaretlenmemiş olanlara göre kaza oranını ciddi boyutta düşüktür. Kullanılan reflektif ürünler ECE 104 uluslararası yönetmeliğine uygundur.

Plastik Etiketler ve Kartlar

Araç içerisinde kullanılan basit, etkili ve açık bilgiler veren baskılı yapışkansız ürünlerdir. Bu ürünler; genellikle esnek malzemelerden üretilmekte olup yırtılma, esneme ve yanma testleri konusunda yüksek performans gösterir. Bunun yanı sıra ısı farklılıklarına ve UV ışıklara karşı dayanıklıdır. Sudan ve nemden etkilenmezler. Birçok farklı alanda kullanılmasının yanı sıra otomotiv sektöründe araç içerisinde kullanılan tanıtım kartları, kullanım talimatları vb. ürünler bu malzemelerden üretilmektedir.

 

© 1987-2018 izrek, Sakarya İz Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti. tescilli markası olup tüm hakları saklıdır.