Otomotiv Etiketleri

 

Otomotiv endüstrisi liderleri araçlarında yüksek konfor ve güvenliğe ulaşabilmek için sürekli çaba göstermektedir. Bu amaçla otomotiv sektöründe kullanılan etiket ve yapıştırıcılar istenilen teknik şartname ve spektleri karşılamanın yanında uzun süreli ve zor şartlarda kullanıma uygun olmalıdır. Otomotiv sektörü etiketlerinde lider olarak tanınmış olan izrek, müşterilerini memnun etmek için tüm bilgi birikimini kullanarak, kalite standartlarını daha ileriye taşımak adına durmaksızın çalışmaktadır. Bu çerçevede otomotiv sektörünün gerektirdiği TS 16949, Q1, ISO 9001, ISO 14001 kalite sistemlerine sahip olan izrek; IMDS, Web EDI sistemlerini de aktif olarak kullanmaktadır.

Tarım Makineleri ve Dış Ekipman Etiketleri

Traktör, tarım makineleri ve dış ekipmanlara ait etiketler dış ortam dayanıklılığı yüksek olması gereken ürünlerdir. Bulundukları alan itibariyle başta güneş ışını, yüksek ısı, kimyasallar, nem, kir, toz, darbe ve aşınmaya karşı mukavemet gösterebilme yeteneğine sahip olmalıdır. izrek dış ortam koşullarına karşı uzun süre dayanacak en uygun çözümler sunup, bu kategoride sektör devlerine hizmet vermektedir.

Araç Gösterge ve İdeogram Filmleri

Araçların gösterge panellerinde yer alan bu filmler, renkli yapıları ve belli bir yüzdedeki ışık geçirgenlik özelliği sayesinde çeşitli bilgi ve ikazları belirtmek için kullanılmaktadır.

Performans Etiketleri

Otomotiv sektörünün gereksinimlerini karşılayan yüksek standartlı ürünlerdir. Özellikle düşük yüzey enerjisine sahip plastik, abs, cam ve boyalı saç gibi yüzeylerde kullanılan; aşınma, kimyasal, yüksek ve düşük sıcaklık dayanımı olan etiket çözümleridir. Bu etiketler; araç içi, araç dışı, kaput altı, motor bölgesi, radyatör, benzin kapağı, sigorta kutusu, airbag, cam, kapı, araç direkleri, koltuk ve lastik gibi bölgelerde kullanılmaktadır.
Sakarya İz Reklam, uzman personeli ile bu kısımlardaki baskılı performans etiketlerinin üretimini direkt OEM ve alt tedarikçilerine yapmaktadır.

Metal Etiketler

Perçin veya çift taraflı bant kullanılarak monte edildiği ürünlerin üzerinde paslanmayan ve deforme olmayan yapısı ile uzun yıllar varlığını sürdürebilen etiketlerdir. Bu tür etiketlerin ısıya, neme, darbelere karşı mukavemet gücü yüksektir. Model, seri numarası gibi bilgiler baskı, kazıma ve lazer yöntemi ile metal etiketin üzerine işlenebilir.

Damla Etiketler

Kubbe şeklinde poliüretan reçine yapısıyla hem 3 boyutlu profesyonel görüntü hem de uzun süre dış ortam dayanımı sağlayan etiketlerdir. Otomotiv sektöründe genellikle marka, logo ve ara model yazılarında kalıplı üretim logolara göre kısa sürede prototip ürün elde edilmesi ve maliyet avantajı sağlaması sebebiyle tercih edilmektedir.

Malzeme Üzeri Baskılar

Otomotiv, beyaz eşya ve elektronik sektöründe etiket yapıştırmanın uygun olmadığı durumlarda malzeme üzerine direkt boya baskısı yapılır.
Yüksek boya kalınlığı ve boyanın direkt malzeme üzerine tutunması sebebiyle uzun süreli ışık ve sökülme dayanımı sağlayan etiketsiz bir baskı çözümüdür.

© 1987-2018 izrek, Sakarya İz Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti. tescilli markası olup tüm hakları saklıdır.